Mincovna

Cena zlata

Investičné zlato najlacnejšie v Bratislave? Kúpite na Dunajskej ulici číslo 68! Naša ponuka predstavuje najlepšie svetové značky, ktoré získate za najnižšie ceny. Ponúkame výhradne zlaté tehly z produkcie švajčiarskych rafinérií certifikovaných na svetových burzách. Spĺňajú všetky zákonné predpoklady pre oslobodenie od DPH. Renomované značky sú zárukovo bezproblémovej likvidity vašej investície. Kdekoľvek na svete. Vyhnite sa priekupníkom. Nakupujte u odborníkov. Sme skúsení, rýchli a diskrétni. Spoľahnite sa na naše služby.
Aktuálna cena zlata s hmotnosťou 1 Oz /unca/, fyzicky nealokovaného je teraz

2210,4 €
2408,1 $


ČO OVPLYVŇUJE CENU ZLATA?

Medzi základné faktory, ktoré ovplyvňujú vývoj ceny zlata na burze, patrí inflácia, výška úrokových sadzieb s alebo kurz amerického dolára. Pokiaľ dôjde k znehodnoteniu dolára, tak cena zlata stúpa. Zlato reaguje na dopyt a ponuku, ktorú ovplyvňujú svetové udalosti. V rokoch 1979 a 2008 cena zlata stúpla vďaka svetovým krízam. V roku 2020, keď celý svet zachvátila pandémia coronaviru, rapídne cena zlata stúpla. Dopyt v tomto roku prevýšil ponuku a tak mnoho distribútorov zlata mal vypredaných. Pre českého investora je rovnako dôležité sledovať kurz našej meny voči euru. Pokiaľ koruna oslabuje, cena zlata na našom trhu stúpa.

AKÝ JE KURZ ZLATA?

Zlato je pri obchodoch na burze označované pomocou trojznakových kódov rovnako ako iné meny. Podľa normy ISO 4217 je kódom pre zlato skratka XAU. Kurz zlata je obvykle udávaný v menovom páre s americkým dolárom (USD), XAU/USD.

ČO JE TO LONDÝNSKY FIX?

Cena zlata (tzv. londýnsky fix) je 2x denne vyhlasovaná tými najvýznamnejšími obchodníkmi so zlatom a je ovplyvnená predovšetkým faktom, že sa jedná o veľmi vzácny kov. Referenčnou cenou zlata sa riadia obchody s objemom min. 1000 Oz. Fyzicky alokované zlato, ktoré sa vyskytuje vo forme investičných mincí alebo zliatkov, sa predáva za vyššiu cenu. Momentálne sa cena zlata udáva v dolároch za jednu trójsku uncu, ktorá činí 31,1 g. Cenu zlata si môžete jednoducho spočítať a to tak, že vydelíte cenu jednej unce číslom 31,1. Týmto získate cenu za jeden gram zlata. Cena zlata sa najčastejšie udáva v amerických dolároch, avšak v poslednom čase sa začína viac presadzovať euro. V polovici roku 2020 bola cena za gram zlata 63 USD. Na zistenie hodnoty v korunách, je dôležité doláre previesť na koruny podľa aktuálneho kurzu.

zlaté zliatky
Zlaté
zliatky
Výkup zlata
Výkup
zlata
american eagle
American
Eagle
Kangaroo
Australský
Kangaroo